PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593957}

Resident Evil: Retrybucja

Resident Evil: Retribution
5,5 51 153
oceny
5,5 10 1 51153
3,0 7
ocen krytyków
Resident Evil: Retrybucja
powrót do forum filmu Resident Evil: Retrybucja

Powtórka do kwadratu

ocenił(a) film na 1

Sceny zaczerpnięte (bardzo nieudolnie) z pierwowzorów - czyli gier. Sceny zaczerpnięte z Afterlife - czyli z gier. Ada Wong bardziej przypominała wystraszoną licealistkę na rozdaniu świadectw, niżeli zabójczego szpiega. Kto przebrnął przez wszystkie części gier serii Resident Evil wie jak dobrą fabułę i akcję oferowali producenci. Filmy z serii RE to nieudolne kopie okraszone cyfrowymi efektami, miernymi dialogami oraz fabułą, która nijak się ma do klimatu Resident Evil.

Leon S. Kennedy łapiący Adę za nogę dobitnie pokazuje, że reżyser i scenarzysta nie rozumieli jakie relacje łączyły te dwie postacie...

ocenił(a) film na 5
Teppou

Haha. Rozwaliłeś/aś mnie z tym porównaniem Ady do wystraszonej licealistki. :D
Zgadzam się, jestem wielką fanką każdej części gry. Jak zaczęłam oglądać Residenta, myślałam, że to będzie coś w jej stylu. Zawiodłam się, że główną bohaterką jest jakaś Alice, do której nie umiałam się z początku przyzwyczaić, ale jakoś się udało, a postacie takie jak, np. Ada - całkowicie zepsuli, nie pokazali jej umiejętności. Zgadzam się z tobą w 99% że reżyser i scenarzysta nie zrozumieli jakie relacje łączą Adę i Leona. Na film nie narzekam, po prostu od 4-tej części całkowicie przestałam porównywać ten film do gierki.

ocenił(a) film na 7
Teppou

1 to trochę przesada za same efekty i muzykę film zasługuje na 4 a do tego jakaś tam fabuła i postacie cos się dzieje itd. wiec 1 to przesada ale czego ja się dziwie . Odmóżdżeni konsolowcy. Idź pograć w donki konga a nie za filmy się bierzesz

ocenił(a) film na 1
Humalien91

To ja wyjaśnię przy okazji swoją ocenę: Brak sensownego powiązania ze światem gry, postać Leona Kennedyego, połowa postaci zniknęła w poprzedniej części i oglądając ją miałem w d**ie co się z nimi stało, teraz nagle te postaci się pojawiają i reżyser każe mi się nimi przejmować, nagle pojawia się Rain (!), fatalnie napisane sceny akcji, Alice jest sztywnym klocem i nie ważne jak dobrą d**ę ma Milla Jovovich - Alice nadal jest sztywnym klocem, to jest już piąta część filmu, a ja nadal nie rozumiem jaki jest plan Umbrella, poza tym, że chcą wyrżnąć w pień całą ludzkość i zastąpić ich potworami (i niby co dalej?! Ahoj kurła przygodo?), w ogóle Alice jest jakimś półbogiem od kilku części i to też jest bekowe ;D 1 za to, że ktoś pokpił sobie z tak dobrego tytułu, jakim bez wątpienia jest Resident Evil i zrobił z niego jakiś plastikowy cyrk na kółkach. Na szczęście na tym świecie są jeszcze ludzie, którzy okazali serii odrobinę szacunku, w związku z czym powstały animowane filmy (całość w CGI), które gorąco polecam.

ocenił(a) film na 5
4cryingwolf

Twoja wypowiedź ma się nijak do wcześniejszego postu. To w takim razie zapytam jak ocenisz Rekinado, Śnieżny Armageddon czy Kac Wawa? Oceniasz film pod kątem spójności z fabułą gry? Słabe!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones