PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 377
ocen
7,0 10 1 148377
5,6 12
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil
into_the_moonlight

1. Domena zła
2. Apokalipsa
3. Zagłada
4. Afterlife
5. Retrybucja

ocenił(a) film na 10
Vivique

dzięki dobry człowieku :P

into_the_moonlight

Służę pomocą. ;)

into_the_moonlight

Wystarczyło spojrzeć na rok produkcji i już byś wiedział, ale to chyba za trudne... :P

bartoszcyc8

Mam wszystkie części Resident Evil Blu Ray i na żadnej nie ma daty czy roku produkcji ;)

ocenił(a) film na 8
Vivique

Ma być jeszcze 6 część: Rejuvenation (odmłodzenie) lub Armageddon (armagedon).

ocenił(a) film na 10
Vivique

dopiero dziś zaczęłam oglądać xD Obejrzałam jedynkę, muszę przyznać fajny film, całkiem w moim guście, ocena dla niego to aż 8 :P Oglądałam zdjęcia do reszty części i o dziwo najciekawiej wygląda 5tka, którą w tym temacie krytykują a reszta... nie wiem czy będzie mi się chciało oglądać czy wytrwam w tym. Mogłabym spróbować żeby dojść do 5 :P Bo to po kolei trza oglądać, ne?? xD

into_the_moonlight

No raczej tak. XD

ocenił(a) film na 6
into_the_moonlight

Obejrzyj dwójkę i w zasadzie to moment w którym można serie skończyć ;)
Reszta to tylko ładna Milla, sporo akcji i fabularna bzdura.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Podoba ci się Mila Dealric? A Michelle? :P

ocenił(a) film na 6
into_the_moonlight

A komu się Mila nie podoba?;d
Rodriguez fuj

ocenił(a) film na 10
Dealric

Rodriguez fajna babiczka, nie znasz się tym razem Dealric xD

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Rodriguez jest nie najgorsza,ale tylko na zdjęciach,na których się uśmiecha.Wtedy jest nie najgorsza,ale gdy gra,czy to w residencie,czy to w szybkich i wściekłych,jest delikatnie mówiąc,chujowa xd A poza planem,to nie mam pojęcia. ace NIKOGO innego nie widzę w roli Alice,niż Mile,a im starsza,im nowsza część tym lepsza :D

into_the_moonlight

ja bym radził obejrzeć tylko 3 pierwsze części, reszta to chała

ocenił(a) film na 5
Blake943

Obejrzy to oceni, nie obrażaj fanów ;P

AnthonyCole

co niby innego mam pisać jak oglądałem wszystkie części i tylko 3 pierwsze trzymają poziom a reszta to zwyczajny skok na kase.

ocenił(a) film na 5
Blake943

Mi się podobają, Są może za bardzo efekciarskie ale według mnie są fajne choć mam nadzieję że w 6 będzie trochę więcej scen w stylu tej jak Carlos i LJ wchodzą do domku w Zagładzie i sprawdzają czy jest czysto (LJ zostaje tam pogryziony)

AnthonyCole

mnie nowe odsłony zawiodły bo oczekiwałem czegoś prędzej pomiędzy Domena zła a Zagładą, zamiast tego dostałem stawiające na efekciarstwo i akcje rodem z Martix'a chłam.

Blake943

Wprawdzie nie obejrzałem jeszcze dalszych RE, ale co złego jest w akcji w matrixie?

Brovan

czy w ogóle zrozumiałeś co mam na myśli?chodziło mi bardziej że w nowszych częściach,są akcje niczym z Martix'a, oczekiwałem czegoś zupełnie innego.

ocenił(a) film na 6
Blake943

Trzy pierwsze części są lepsze od czwartej i piątej to fakt. Ale co z tego jak i tak ta seria jest słaba na tle np:
oryginalnej trylogii Romero (Noc 68, świt 78, Dzień 85) czy pierwszych gier z serii Resident evil.
Filmy "Resident evil" nie mają niestety nic wspólnego z horrorem.
Bardzo zawiodła mnie pierwsza część, bo oczekiwalem wiele, a z czasem okazało się,
że i tak jest najlepsza z wszystkich części :) Gry resident evil 1,2,3 były świetne, filmy przeciętne.

returner

Każdy ma inne podejście do tego typu produkcji,tobie średnio się podobały a dla mnie były dobre mimo faktu że styczność z serią gier RE miałem.

ocenił(a) film na 6
Blake943

Moje oczekiwania były duże, bo potencjał był na świetne horrory z klimatem po tym co zobaczyłem w grach.
Wyszło co wyszło, bo wzięła się za tą serię nieodpowiednia osoba.

returner

Faktem jest że gry przewyższają klimatem filmy,wiadomo że po wszelkich ekranizacjach lepiej niczego nie oczekiwać,ale i tak zdarzają się sytuacje takie że i tak nie pomaga np.Doom >.>

ocenił(a) film na 8
returner

Witaj. Dziś, przed premierą 6 części, postanowiłem odświeżyć sobie całą serię. Obejrzałem jedynkę i mam prośbę o wyjaśnienie dwóch kwestii:

1. Dlaczego to "mąż" Alice wykradł wirus i jednocześnie rozpuścił go w Ulu? Czy było to spowodowane tym, że znalazł jakiegoś kupca na czarnym rynku, a po tym jak podsłuchał rozmowę Alice z inną pracownicą, wiedział, że skradziona próbka trafi do mediów, korporacja zostanie zamknięta i gruba kasa przejdzie jemu koło nosa? Wnioskuję to po tym, co powiedział później do Alice (coś w stylu: "Możesz iść ze mną. Nawet nie wiesz, jak ogromne pieniądze na nas czekają").

2. Jak i kiedy wirus wydostał się z Ulu do Raccoon City, skoro wydostała się z niego tylko Alice z tym policjantem, główne drzwi zostały zamknięte, a Czerwona Królowa nikogo wcześniej nie wypuściła? Czy to wynik tego, że policjant był zainfekowany i podczas eksperymentów na nim (wspomniany program "Nemesis") coś poszło nie tak i wirus wyciekł? Czy może wirus wydostał się jeszcze wcześniej? Jeśli tak, to kiedy i jak? I czy ci pracownicy w kombinezonach, którzy zabrali policjanta, to również byli pracownicy Umbrelli?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

slawmm

Odpowiedz na drugie pytanie to:
Po tym jak zlapali Alice i tamtego mezczyzne naukowcy chcieli zobaczyc co sie tam stalo i otworzyli te wielkie wrota bylo to pokazane pod koncowke 1 czesci :)

ocenił(a) film na 8
Aciu1331

Tak, teraz już wiem, dzięki :)
A wiesz może, jakim cudem wirus przedostał się na cały Świat w trzeciej części, skoro w drugiej zniszczono całe Raccoon City i nikt nie przeżył (nie licząc Alice i jej towarzyszy, ale oni byli zdrowi)? :)

slawmm

Z tego co pamietam to nie jest do konca wyjasnione ale bylo mowione ze zaraza sie przedostala na caly swiat z niewiadomych przyczyn bylo to powiedziane jak sie nie myle na poczatku 3 czesci

ocenił(a) film na 9
slawmm

Przecież było mówione,chyba w 4 części,że Umbrella inc. Zajmowała się handlem tym wirusem na międzynarodową skalę. Nawet były specjalne makiety,zrobione pod ziemią które wyglądały identycznie jak kilka przecznic Japonii,Rosji,Ameryki,Chin itp. Pokazywali efekt działania wirusa różnym krajom,które wyniszczyły się nawzajem.

ocenił(a) film na 7
slawmm

Widzę że stary temat ale powiem tak Umbrela ma oddział w Europie dokładniej we Francji i Chinach, kolejna sprawa Alice jest nosicielką wirusa
Proponuję zobaczyć wszystkie części Rezydencji zła plus animowane filmy.

użytkownik usunięty
Blake943

racja pierwsze trzy najlepsze ;d

ocenił(a) film na 7
into_the_moonlight

Pierwsza była 5-ka potem 3-ka następnie nakręcili 4-kę póżniej 1-kę a następnie 2-kę.Logicznym ciągiem była szóstka :)
Jeszcze jakieś pytania "ynteligencie" ??

into_the_moonlight

Wg logicznej kolejności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones