PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624788}

Twarde cukierki

Hard Boiled Sweets
5,4 854
oceny
5,4 10 1 854
Twarde cukierki
powrót do forum filmu Twarde cukierki

"Twarde cukierki" mają potencjał, ale niestety nie przynoszą satysfakcji. W pierwszej części filmu, gdzie przeważa konwencja realistyczna, jest całkiem OK. Niezłe dialogi, brytyjskie gangsterskie klimaty, dobra muza, sporo sarkastycznego humoru. Jednak im dalej w film, tym gorzej, gdyż reżyser postanowił podkręcić tempo, zmieniając przy tym konwencję: krew się leje, trup ściele, a jeden zwrot akcji goni drugi. Prawdopodobieństwo wydarzeń spada przy tym do zera, co nie byłoby zarzutem, gdyby nie całkiem realistyczny początek. Mam wrażenie, że reżyser chciał "dopisać się" do Grindhouse'a Tarantino. Niestety, z niezbyt dobrym skutkiem.

ocenił(a) film na 5
silentviper

A ja miałem wrażenie że reżyser chciał stworzyć coś w rodzaju filmów guya ritchiego. Filmy typu porachunki,przekręt itd.Tym bardziej nasunęło mi się takie skojarzenie bo to brytyjski film. Także według mnie to podróbka ritchiego a nie tarantino :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones